KOL KESİMLERİ

1-TAKMA KOL KESİM:

Bu tarz kesimde omuzda bırakılacak ilmekler saptanır.Bedende koltuk hizasına geldiğinde ,beden parçasının her iki yanında da 1 defa 3 ilmek ,1defa 2 ilmek,1 defa 1 ilmek kesilerek omuz hizasına kadar düz örerek çıkılır.Şayet omuz ilmeklerinin dışında fazla ilmek kaldığı görülürse koltuk-omuz arasındaki ilmeklerden ara ara 1'er ilmek kesilebilir.

2-bu kesim daha çok düşük omuzlu kazaklarda kullanılır.Bedende koltuk hizasına geldiğinde 1 defa 5 ilmek kesilir(isteğe göre 3 veya 4ilmekte olabilir),omuza kadar düz örerek çıkılır.

3-REGLAN KESİM:

Takma kol kesiminden farkı omuza doğru değil boyun kemiği hizasına yükselterek örmektir.Bedende koltuk hizasına gelindiğinde kenar ilmekten  1 ve ya 2 ilmek içerden ,her 2 yandan her sırada 1'er ilmek kesilerek omuz hizasına değil boyun hizasına doğru yapılan kesim şeklidir.

4
-ŞEKİLLİ REGLAN KESİM:

Kenar ilmekten 1 veya 2 ilmek içerden ilmek düşürülerek yapılan kesim şeklidir ve reglan kesim ile aynı tarzda yapılır.2 ilmeğin sol tarafında olan ilmek örülmeden sğ taraftaki ilmeğin üzerinden geçirilir ,sağ taraftaki ilmek örülür.Bedenin iki tarafında bu işlem aynı tarzda uygulanır.Genellikle çocuk kazaklarında kullanılan şık bir kesim şeklidir.  

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !