MÜRDÜM RENKLİ ŞAL

ÖRGÜ'lerde 2009 Yılının en şık ,en güzel şallarını herkesten önce siz giyin.
MÜRDÜM RENKLİ ŞAL:
bu senenin favori rengi  mürdüm renginde harika bir şal modeli.iç tarafı şişle örülmüş kenarları tığla yapılmış şal modeli.örgü örmek bir sanattır en güzel terapidir zamanınızı değerlendirmenin en güzel yolu örgü örmek tir.hadi bayanlar şallarınızı örün.eğer örmek istemezseniz siparişleriniz kabul edilir.Şimdi 2.şalımız 
Simli Üçgen Şal:
Örgü ve şal modelleri 2. Simli üçgen şalımız için 300 gram simli ip ve 14 numara örgü tığı gerekli.Uçtan başlayarak zincir ve sıkiğne ile yapılıyor ve üçgen şeklinde örülüyor.
Modelimiz dilimlidir motifle yapılmıyor ve her dilim yine kendi içinde üçgendir.1, kısım dolgulardan oluşuyor 2. kısım ise mil başı ile üçdefada çıkarılmış zincirdir.Modeller arası geçiş örümcekle yapılıyor.
Simli üçgen şalımızda modelleri
içine oturtacağımız dıştaki üçgen,üst sıraya geçerken yapılmış sutaşı ile oluşacak. Şalımız bittikten sonra isteğe göre iplerle püskül veya örümcek ile uç yapabilirsiniz.Şimdi 3.çalışmamız.
PAPATYA ŞAL:
Modelimizde ilk önce yaklaşık 10 adet zincir yapıyoruz ve yaklaşık 20 adet uzun mil başılı doygu yapıyoruz üçüncü sırada istediğiniz uzunlukta (25 mesela)zincir yapıp geri batarak 20 yaprak yapıyoruz.
Bu şekilde beyaz turunculu kısım bitiyor.Motifleri eklerken ortadaki küçük motifleri kullanıyoruz ve üçgen şekli veriyoruz.
Sonra istediğimiz uzunlukta püskülle süslüyoruz.
HEPİNİZE KOLAY GELSİN. 


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !